Przekaż nam 1,5% swojego podatku!

KRS: 0000030018

 

 

 

Projekt pn. ,,POKOLENIOWE PUZZLE - program animacji społecznej i integracji dla osób z niepełnosprawnością i/lub osób 70+” realizowany był w okresie od 05.07.2021 r. do 15.03.2022 r w siedzibie Stowarzyszenia. Celem projektu był wzrost aktywności i efektywności społecznej w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej. W ramach projektu objęto wsparciem 12 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (9K,3M) w tym osoby starsze potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i osoby niepełnosprawne w różnym stopniu. Projekt zakładał następujące działania: 
1) Warsztaty kompetencji społecznych oraz wspieranie rozwoju procesów poznawczych 
2) Indywidualna terapia psychologiczna 
3) Indywidulana terapia rehabilitacyjna
4) Terapia ruchu z elementami ruchu kreatywnego
5) Grupowa terapia rehabilitacyjna
6) Dzień otwarty z udziałem innych osób z niepełnosprawnością bądź 70+ (np. z Środowiskowego Domu Samopomocy w Inowrocławiu) oraz najbliższej społeczności (np. mieszkańcy osiedla Uzdrowiskowego) połączone z wystawą prac wykonanych przez uczestników projektu i poczęstunkiem. 
Dodatkowo dla uczestników projektu zorganizowano wyjście do teatru na spektakl Jaskółeczka, wyjście odbyło się w mikołajki tj. 06.12.2021r.
Na zakończenie projektu uczestnicy dostali drobne prezenty w ramach podziękowania za uczestnictwo w naszym projekcie, prezent składał się z inteligentnej opaski tj.  sportowy zegarek pozwalający na bieżąco monitorować ilość kroków, przebytych dystans w metrach i kilometrach, ilość spalonych kalorii, monitorowanie pulsu, monitorowanie faz snu oraz uwielbianą przez naszych uczestników herbatkę. 
Wszelkie działania w ramach projektu były bezpłatne dla uczestników.
 
A poniżej kilka zdjęć przedstawiających wyżej wspomniane działania.